İnstagram'da Reklam Nasıl Verilir?

İnstagram'da Reklam Nasıl Verilir?

Son 10 yıla baktığımızda sosyal medya platformları içerisinde en çok büyüyen ve kullanıcı sayısına sahip olan platform olarak instagram karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu platformda olmak ve görünür olabilmek bireysel ve kurumsal anlamda çok önemli.

Bunun içinde pek çok firma pazarlama aracı olarak instagram’ı kullanmayı tercih ediyor. İnstagram’da paylaşım ve hizmetlerinizin karşılığını en hızlı alabilmenizin yolu reklamlardır. Reklam doğru bir biçimde verildiğinde diğer pazarlama araçlarına göre çok daha kullanışlı olacaktır.

Peki, ilk kez deniyorsanız instagram’da reklam nasıl verilir, merak ediyor musunuz? Sorunun yanıtı evet ise makalemizi okumaya devam etmelisiniz.

İnstagram Reklam Verme

İnstagram’da reklam verme özellikle kurumsal anlamda çok önemli. çünkü marka bilincine önem veren kişiler değişen dünya içerisinde markalarının teknolojiye ayak uydurmasının gerekli olduğunu biliyorlar. Bunun içinde aşağıdaki yöntemleri deneyerek markaların instagram üzerinden reklam veriyorlar.

İnstagram Reklam Oluşturma

İnstagram’da reklam vermek için öncelikli olarak Facebook Business Manager hesabınızı açmanız gerekiyor. Buradan reklam hesabınıza giderek oluştur sekmesini tıklayın. Burada reklam vermek için hedeflerinizi oluşturmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından ise reklam seti alanına bir isim girin. Trafiğinizi artırmak istediğiniz alan için seçin. Hedef kitlenizin altında markanız için kullanıcı hedefi seçin, reklam yayını için optimizasyonu seçin ve reklam alan adı bölümüne istediğiniz bir ismi girebilirsiniz. Buradan sonra instagram ve Facebook sayfalarınızı seçin ve reklamınızın ne şekilde görünmesini istiyorsanız o formatı belirleyin. Görsellerinizi seçtikten sonra metin, URL, açıklama ve başlık girin. Daha sonrasında onaylayarak işlemi tamamlamış olun.

Yukarıda da anlatılmış olduğu gibi instagram’da reklam verme oldukça kolay bir işlem, ancak uygulama esnasında elbette ki dikkat etmeniz gereken şeyler var. Bu da görselleriniz ve açıklamanız gibi insanların kafasında soru işaretleri oluşturacak olan şeylerin olması gerekiyor.

İnstagram Reklamlarını Avantajları Nelerdir?

İnstagram’da reklam vermenin sayısız avantajı vardır, ancak sizin için en önemlisinin marka bilinci oluşturmak olduğunu unutmamalısınız. Çünkü insanların aklında ne kadar kalıcı bir etki bırakabilirseniz bunun karşılığını da o kadar iyi alırsınız.

  • Markanıza olan güveni artırırsınız.
  • Müşteri potansiyelinizi genişletirsiniz.
  • Hedef kitlenize doğrudan ulaşırsınız.
  • İnternet sitenize trafik çekersiniz.


3 Dakika Önce