İnstagramda Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagramda Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram’da keşfete çıkmak her kullanıcının isteğidir. Herkesin bunu yapamıyor olması ise birtakım gereklilikleri yerine getirmeyi zorunlu kılıyor. Bu makalemizde de siz değerli takipçilerimiz için bunun yönteminin nasıl olacağı konusunda bilgiler verelim istedik.

İnstagram Keşfete Çıkmak

1- Hesabınıza Facebook Bağlayın

İnstagram algoritmasında profillere önem verir. Doğal olarak profilini eksik tamamlamış olan birinin keşfete düşmesi çok zordur.  Bunu yapabilmeniz için profilinize girdikten sonra ayarlardan tüm hesaplarınızı bağlamanız yeterli olacaktır. Bu sayede instagram sizi daha fazla dikkate alacaktır.

2- İnstagram İşletme Hesabına Geçiş Yapın

İnstagram işletme hesabı sizi diğer kullanıcılardan ayırarak ne tür bir paylaşım hesabınızın olduğunu kategorize eder. Doğal olarak keşfete düşürebilme konusunda yardımcı olur. Örneğin bir blog yazarıysanız o zaman işletme hesabına geçtiğinizde bu kategoriyi seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

3- Düzenli Gönderi Yayınlayın

İnstagram’da keşfete düşmek sadece bir post ile mümkün değildir. Nedeni ise yine instagram’ın algoritmasıdır. İlk gün gönderi paylaşımı ya da daha sonrasında dört gün paylaşmaması instagram’ ın mantığına terstir. Bunu basit bir şekilde ifade edersek her gün 4 post paylaşan bir hesapsanız mutlaka bunu devam ettirmeniz gerekir. Düzeni bozmadan istikrarlı bir biçimde yolunuza devam etmelisiniz.

4- Kaliteli İçerik Üretin

Keşfete düşebilmenin en önemli yöntemlerinden biri de kaliteli içeriklerdir. Profilinizde paylaştığınız resimler ne kadar etkileşim alırsa keşfete girmenizde bir o kadar kolay olacaktır. Bunun için paylaşımlarınızı mutlaka kullanıcılarınıza beğendirmek ve yorumlatmak zorundasınız.

5- Türk Takipçi Satın Alın

Takipçi satın almak her zaman işinizi görecektir. Bu işlem herkesin yoğun olarak uyguladığı taktikler arasında yer alır. Satın alacağınız Türk takipçilerle birlikte hesabınızın kitlesini daha hızlı yükseltecektir. Sitemizden alacağınız Türk takipçiler ise bunu size hızlı bir şekilde yapacaktır.

6- Yedek Hesaplardan Beğenme, Kaydetme

Kendinize gerçek hesabınızın dışında da farklı hesaplar açabilir ve bu hesaplardan gönderilerinizi beğenip yorum yapabilirsiniz. Bunlar keşfete düşme konusunda yardımcı olacaktır.

7- Hashtag Kullanımı

İnstagram 30 adedi geçmeyecek şekilde hashtag kullanımına izin veriyor. Keşfete düşmek için kullanacağınız hashtagleri mutlaka hesabınızla bağlantılı seçmeniz gerekir.


3 Dakika Önce